BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vágy szintjén a lakossági Amex-kártya

2002. október 29. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az American Express (Amex) nem mond le a magyarországi lakossági piaci jelenlétről, azt követően sem, hogy a Kereskedelmi és Hitelbankkal az év elején megszüntették a kártyakibocsátási szerződésüket - nyilatkozta Módly Zoltán. Az Amex magyar leánycégének megbízott vezetője szerint tárgyalni fognak új banki partnerekkel, ám az elkövetkező hónapokban nem várható változás e téren. A társaság a közelmúltban saját pénzügyi szolgáltatót hozott létre, amely forintalapú kártyákat dobott piacra vállalati ügyfeleknek. Rókusfalvy Ildikó értékesítési igazgató szerint a költési limit nélkül, átlagosan 36 napos kamat- és díjmentes használatot lehetővé tevő kártyából augusztus óta ezernél többet bocsátottak ki. A termék nem klasszikus hitelkártya: az Amex az elszámolás során a teljes költés befizetését írja elő a partnercégnek, ellenkező esetben - 3 százalékos kamat felszámítása mellett - letiltja a kártyát.
Módly Zoltán szerint az Amex az üzleti kártyák piacán néhány éven belül az első három között akar lenni, ugyanakkor a mostani termék kondíciói, a 19 500 forintos éves kártyadíj, a 4 százalékos (minimum 1100 forint) pénzfelvételi díj, valamint a potenciális vállalati ügyfelekkel szembeni - a tájékoztatón csak homályosan sejtetett - árbevétel- és létszámelvárások azt mutatják, hogy az Amex továbbra is csak a prémium ügyfelekre számít.
N. L. N.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet