BUX 138371.35 -0,81 %
OTP 44600 -0,71 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új pályázat az MTV reklámidejére

A Magyar Televízió (MTV) Rt. reklámidejének értékesítésére új tárgyalásos közbeszerzési eljárást írt ki. A nyertessel öt évre szóló szerződést kötnek. Az értékesítést eddig végző, a korábbi tévéelnök, Mendreczky Károly által megbízott cégtől, az In Media Kft.-től az új vezetés októbertől - kölcsönös megegyezéssel - megvált. Az In Media biztosan nem indul az új pályázaton, mivel a dán tulajdonosok már minden alkalmazottnak felmondtak, s a cég megszüntetését tervezik.

2002. október 24. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Új közbeszerzési pályázatot hirdetett az MTV Rt. készpénzes reklámidejének és műsorszponzorációinak kizárólagos értékesítésére, valamint a nem készpénzes reklámidő-értékesítés és műsorszponzorációk közös szervezésére és lebonyolítására. A társaság a nyertessel rögtön az eljárás befejezése után szerződést köt majd, mégpedig 2007. december 31-éig szólót. Információink szerint az MTV azért köt ilyen hosszú távú megállapodást, mert időt kíván adni a cégnek arra, hogy felfuttassa tevékenységét. Az eljárásra a cégek november 19-éig jelentkezhetnek, közülük hárommal kezd majd tárgyalásokat az MTV. Az ajánlattevőknek rendelkezniük kell reklámidő-értékesítési referenciával, szakemberekkel, valamint a reklámidő bookolására alkalmas számítógépes rendszerrel is.

A közbeszerzési törvény szerint az ajánlatkérő akkor indíthatja el a közbeszerzési eljárást, ha a teljesítéshez szükséges pénzügyi fedezet a rendelkezésére áll, ez az MTV esetében úgy lehetséges, hogy a nyertes cég az általa realizált reklámbevételből kap majd jutalékot.
Az MTV tavasszal - még Mendreczky Károly elnöksége idején - már kiírt egy közbeszerzést a reklámidő értékesítésére (NAPI Gazdaság, 2002. március 21., 7. oldal). Az új vezető, Ragáts Imre ügyvezető alelnök kinevezése után a pályázat határidejét meghosszabbították, majd az egész eljárást megszüntették. Akkor még az In Media Kulturális Kft. végezte a tévé reklámértékesítését. Erre a közbeszerzésre az In Medián kívül az adMaster netWork Hungaria Kft. is jelentkezett. Az adMaster Kft. anyavállalata a német adMaster netWork GmbH, amelynek 50 százalékos tulajdonosa az ARBOmedia.net AG, amely korábban végezte az MTV reklámértékesítését. A német ARBO-val az MTV 2000-ben három évre szóló szerződést kötött, ám Mendreczky Károly még ügyvezetőként 2001 júniusában felmondta a megállapodást, és az In Mediára bízta e tevékenységet.
Az In Mediát az Orbán Viktor tanácsadójaként tevékenykedő, a Happy End Kft.-t alapító Wermer András, valamint izraeli-amerikai üzlettársa, Mordechai Orian hozta létre 2001-ben azzal a céllal, hogy az átvegye a köztévé reklámidejének értékesítését. A cég egyik 50 százalékos tulajdonosa Orian egyik vállalkozása, az Andromeda Internet Services Inc. volt, a másik pedig egy dán off-shore cég, a Silcom Media Investments ApS. A hatályos cégbejegyzés szerint a Silcom részesedése ma 99 százalékos az In Mediában.
Az In Media biztosan nem indul az új közbeszerzési pályázaton, mivel a tulajdonosok már minden munkatársnak felmondtak - tudtuk meg Csortos Szabó Sándortól, a cég ügyvezetőjétől. Az MTV október 1-jével kölcsönös megegyezéssel szerződést bontott az In Mediával, azóta a tévé kereskedelmi igazgatósága végzi a reklámértékesítést. Az In Media csak televíziós értékesítésre alkalmas szoftverekkel rendelkezik, más tevékenységet nem tud végezni, így a dán tulajdonosok megszüntetik a céget - tette hozzá Csortos Szabó.
Domokos Erika

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet