A GE Company Magyarországra telepíti regionális szolgáltató központját - jelentette be Csillag István gazdasági és közlekedési miniszter, László Csaba pénzügyminiszter, illetve az amerikai cég elnök-vezérigazgatója, Jeffrey R. Immelt. A központ kialakításához és az infrastruktúra kiépítéséhez a gazdasági tárca pályázatok útján keres forrásokat, a munkahelyteremtéshez, az oktatáshoz és a képzéshez a Foglalkoztatási és Munkaügyi Minisztérium teremti elő a pénzt. A beruházást a jövőre induló Okos Magyarország (Smart Hungary) beruházásösztönző csomagból támogatják.
Csillag kiemelte: a GEHEOS információtechnológiai és más intellektuális szolgáltatásokat végez majd a GE európai leányvállalatai számára. A kormány és a GE vezetői teljes mértékben egyetértenek a partnerség és a közös stratégia alapvető jelentőségében. A felek összehangolt fellépést terveznek az orosz piacon is.
A magyar partnerekkel az orvosi technológia területén jelennek meg Oroszországban. László kiemelte: a központ megerősíti Magyarország versenyelőnyét és előrevetíti egy új üzleti modell képét. Magasan kvalifikált munkaerőre támaszkodó, nagy hozzáadott értékkel bíró beruházás jön létre, ahol a befektetőknek nem az olcsó munkaerő az elsődleges szempontjuk - mutatott rá a pénzügyminiszter.
A GEHEOS beruházás - amelyhez a magyar kormány közel tízszázalékos, pályázati úton igénybe vehető támogatást nyújt - magas színvonalú üzleti folyamatokat végez majd az egész kontinensen a GE-üzletágak számára. Szolgáltatásai az információtechnológiai megoldásokkal támogatott vevőszolgálattól a tranzakciós folyamatokon keresztül a könyvvitellel kapcsolatos feladatokig terjednek, a foglalkoztatottak száma 2003 végéig eléri az ötszázat. A GE Company 1989 és 2001 között több mint 1,1 milliárd dollárt fektetett be Magyarországon, és összesen 14 ezernél több munkatársat foglalkoztat.
Drávucz Péter
