BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fix szerződések a Postabanknál

2002. október 24. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Postabank esetében már körülbelül 15 olyan hazai és külföldi pénzintézetről tudnak, amelyek valamilyen formában érdeklődtek a pénzintézet privatizációja iránt - mondta el Singlovics Béla vezérigazgató tegnap a Nemzetközi Bankárképző Központ Bankárklub elnevezésű vitaestjén. A bankvezető szerint ugyanakkor még nem jött el a privatizációról való elmélkedés ideje, az ő feladatuk, hogy a jelenlegi üzleti stagnálásból újra növekedési pályára állítsák a bankot. Mivel ez hosszú távú feladat, kissé meghasonlott állapot jellemzi a bank dolgozóit, hiszen a jövő évre tervezett privatizációig ezt a munkát elvégezni nem lehet. A munkatársakkal határozott idejű, adott feladat elvégzésére szóló szerződéseket kötöttek.
A bank eszközértékelése kellően konzervatív - mondta el Király Júlia elnök, aki szerint természetesen vannak „csontvázak” a Postabankban, ám ezekről már régóta tudomásuk van. Singlovics szerint céljuk, hogy a felesleges, hasznot nem termelő portfólióelemektől megtisztított Postabank-csoportot lehessen a privatizációra meghirdetni, ezért vélhetően a pénzügyi vállalkozássá alakulás, majd végelszámolás vár a PK Bankra. A vitaesten elhangzott: a bank könyvvizsgálója március végére vállalta az auditált, konszolidált mérleg elkészítését, ami alapja lehet a privatizációnak.
N. L. N.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet