Hivatalosan még nem jelentették be, de a NAPI Gazdaság értesülései szerint a Jászságból a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Edelénybe telepíti édesipari termékeket gyártó üzemét a Linga Kft. Erre utal, hogy a cég hamarosan új gyár építésébe kezd, amelynek alapkövét a minap helyezték el. A társaság a több mint másfél százmillió forintba kerülő beruházáshoz százmillió forintot kapott pályázat útján a borsodi területfejlesztési tanácstól, a termelést az új székhelyen várhatóan már a jövő évben megkezdik, és akkor várhatóan bezárják a régi gyárat. Értesüléseink szerint az évi 150 millió forint forgalmú Linga azért döntött a telephelyváltás mellett, mert Jászberény melletti üzemét már kinőtte, terjeszkedni pedig már nem tudott.
