A Masped Rt. megvásárolta a Hungarocargo Nemzetközi Szállítmányozási Kft. 85 százalékos tulajdonrészét a Hungarocamion Rt.-től - jelentette be Kautz István, a Masped Rt. elnök-vezérigazgatója.
A tranzakcióról szóló megállapodást kedden írta alá Dénes István, a Hungarocamion Rt. vezérigazgatója és Kautz István. (A Hungarocargo részvényeinek 12 százaléka a menedzsment kezében van, míg 3 százalékon öt magánszemély osztozik). A piacbővítés szándéka vezette a Maspedet a vásárlás során, a cégcsoport ezzel az akvizícióval ugyanis második piaci szereplővé lépett elő a konténerszállítási szektorban - jegyezte meg lapunknak Kautz. A vételárat az eladó kérésére üzleti titokként kezelik.
Az elsősorban konténeres szállítmányozással foglalkozó, 1989-ben alakult, 39,2 millió forint jegyzett tőkéjű Hungarocargo Kft. az első tíz legjelentősebb magyar speditőr cég között található. A társaság múlt évi árbevétele 3,2 milliárd forint volt, ami 900 millióval kevesebb a 2000. évinél. Az árbevétel 75 százaléka a konténerforgalomból származik, évente 6000 darab 40 lábas konténeregységet fuvaroztatnak.
A forgalom egynegyede közúti, légi, tengeri és gyűjtőszállítmányozásból származik. A Hungarocargo emellett kiegészítő szolgáltatásokat - vámkezelést, házhoz fuvarozást, szállítmánybiztosítást, csomagolást és raktározást - is végez.
D. J.
