BUX 139052.60 1,04 %
OTP 44660 1,55 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sajószentpéteren már nem lesz üveggyártás

2002. október 21. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ipari parkot kíván kialakítani az egykori sajószentpéteri üveggyár területén az a két magánszemély, akik a napokban vásárolták meg a céget korábban működtető, majd a termelést leállító és a berendezéseket leszerelő Sajó-Glass Kft. 90 százalékot meghaladó tulajdonhányadát. Molnár András, a társaság ügyvezetője lapunknak elmondta: az egykor több mint 1500 embert foglalkoztató üveggyár olyan lepusztult állapotban van, hogy a gyártás újraindításáról már nem lehet beszélni. Miután a 10 hektáros terület hatalmas üzemcsarnokokkal, irodákkal, raktárakkal, műhelyekkel, iparvágánnyal rendelkezik és közüzemi ellátottsága is megfelelő, az új tulajdonos ipari parkot kíván kialakítani. Ehhez számítások szerint százmilliós nagyságrendű beruházásra lesz szükség. A Sajó-Glass nevet az új tulajdonosok megtartották, de a cég a jövőben elsősorban ingatlanhasznosítással és -üzemeltetéssel foglalkozik. A gyártelep rehabilitációját önerőből és pályázati úton elnyert pénzekkel kívánják megvalósítani.
I. S.

Illésy Sándor
Illésy Sándor

Ez is érdekelhet