Információnk szerint 2003 első félévében Budapesten hozzák létre a General Eletric páneurópai szolgáltató központját, ahol várhatóan ötszáz magas képzettséget igénylő munkahelyet hoznak létre. A központ nyolc nyelven, 14 ország vállalatainak nyújt sokféle szolgáltatást. Lapunk megkeresésére a General Electric kommunikációs igazgatója, Szabó Eszter rámutatott: ebben a témakörben nincs mit mondania. A Foglalkoztatáspolitikai és Munkaügyi Minisztérium sajtófőnöke, Horváth Zoltán csak annyit közölt, hogy az ügyben volt szakmai egyeztetés. A Gazdasági Minisztérium részéről Szelestei Lajos kiemelte: a tárca munkatársai egyelőre nincsenek nyilatkozattételi helyzetben.
(NAPI)
