A Raiffeisen Bank mérlegfőösszege szeptember 30-án 535,9 milliárd forint volt - jelentette be tegnap Horváth Krisztina vezérigazgató-helyettes. Az egy évvel ezelőtti szinthez mért 27 százalékos növekedés azt jelenti, hogy bank kilenc hónap alatt már meghaladta az év végére várt számokat.
A bank nettó kamatbevétele 23 százalékkal, 16 milliárdra nőtt, míg a 4,99 milliárdos nettó jutalékbevétel 44 százalékkal haladta meg az egy évvel ezelőtti szintet, ami az időarányos tervek 10 százalékos túlteljesítését jelenti.
Bár a banküzemi költségek a bevételeknél erőteljesebb növekedést mutatnak, a Raiffeisen Bank 10,2 milliárd forintos céltartalék és adózás előtti eredménye 12 százalékkal, 7,97 milliárdos adózott profitja 15 százalékkal múlja felül a tavaly szeptemberi szintet.
A bank által folyósított hitelek 440,7 milliárdos állománya 33 százalékos növekedést jelent, ezen belül a vállalati hitelek 27 százalékkal növekedtek, míg a 30,2 milliárd forintos lakossági hiteladat az állomány megduplázódását jelenti. A lakossági hitelek mintegy fele jelzálog alapú hitel, amelyen belül 7-7,5 milliárd forintot tesz ki az államilag támogatott lakáskölcsönök állománya.
Betétoldalon 27 százalékos növekedést jelent a 286,7 milliárdos adat. Ezen belül a vállalati üzletág 39, a lakosság betétek állománya 33 százalékkal emelkedett. A Raiffeisen Bank az üzletág 1999. évi indulása óta az elmúlt hetekben köszönthette százezredik lakossági ügyfelét.
N. L. N.
