BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Meghirdetik a PK Bankot?

2002. október 17. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Postabank Rt. vezetése igyekszik a bank számára a legnagyobb hasznot hozó módon lezárni a PK Bank történetét, azt követően, hogy eldőlt: a Postabank az FHB-val szerződik az állami kamattámogatású lakáshitelek finanszírozására, s így nincs szükség a PK Bank jelzálogbankká alakítására. Mint Singlovics Béla vezérigazgató lapunknak elmondta, a PK Bank 3,65 milliárd forintos jegyzett tőkéjét hamarosan leszállítják. A bank vélhetően kísérletet tesz a kiürített bank licencének értékesítésére, ám ez kilátástalanabbnak tűnik, mint tavaly, amikor a Dresdner Bankot csak a kért állami garancia hiánya késztette arra, hogy a PK megvásárlása helyet saját leánybankot alapítson. A sikertelen értékesítés esetén a Postabank megszüntetheti a felesleges portfólióelemmé váló PK Bankot a privatizációra való felkészülés során. Ez utóbbival kapcsolatban Singlovics elmondta, az eladásról érdemi tárgyalásokat csak jövő ősszel lehet majd folytatni, amikor a pályázók már az éves auditált számok ismeretében tudták átvilágítani a pénzintézetet. A vezérigazgató szerint a privatizációra való felkészülés jegyében döntöttek néhány vezetői szint megszüntetéséről a bankban, ám ez nem jelent jelentős változásokat. Singlovics megerősítette, hogy Magyar István, a bank volt vezérigazgatója és Szalai Gabriella közös megegyezéssel távozott a banktól. Tájékoztatása szerint ugyanakkor Gróf Józsefné és Toman Róbert viszont továbbra is a pénzintézet alkalmazásában marad.
(NAPI)

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet