A Postabank Rt. vezetése igyekszik a bank számára a legnagyobb hasznot hozó módon lezárni a PK Bank történetét, azt követően, hogy eldőlt: a Postabank az FHB-val szerződik az állami kamattámogatású lakáshitelek finanszírozására, s így nincs szükség a PK Bank jelzálogbankká alakítására. Mint Singlovics Béla vezérigazgató lapunknak elmondta, a PK Bank 3,65 milliárd forintos jegyzett tőkéjét hamarosan leszállítják. A bank vélhetően kísérletet tesz a kiürített bank licencének értékesítésére, ám ez kilátástalanabbnak tűnik, mint tavaly, amikor a Dresdner Bankot csak a kért állami garancia hiánya késztette arra, hogy a PK megvásárlása helyet saját leánybankot alapítson. A sikertelen értékesítés esetén a Postabank megszüntetheti a felesleges portfólióelemmé váló PK Bankot a privatizációra való felkészülés során. Ez utóbbival kapcsolatban Singlovics elmondta, az eladásról érdemi tárgyalásokat csak jövő ősszel lehet majd folytatni, amikor a pályázók már az éves auditált számok ismeretében tudták átvilágítani a pénzintézetet. A vezérigazgató szerint a privatizációra való felkészülés jegyében döntöttek néhány vezetői szint megszüntetéséről a bankban, ám ez nem jelent jelentős változásokat. Singlovics megerősítette, hogy Magyar István, a bank volt vezérigazgatója és Szalai Gabriella közös megegyezéssel távozott a banktól. Tájékoztatása szerint ugyanakkor Gróf Józsefné és Toman Róbert viszont továbbra is a pénzintézet alkalmazásában marad.
(NAPI)
