Az év első kilenc hónapjában 124,5 ezer személygépkocsit és terepjárót értékesítettek Magyarországon, ami 14,1 százalékos növekedés az előző év hasonló időszakához képest - derül ki a Magyar Gépjárműimportőrök Egyesületének (MGE) felméréséből. A 3,5 tonna összsúlyú haszongépjárművekből ugyanezen időszakban 19,6 ezret értékesítettek, ami szintén növekedést jelent, bár ez csupán 9,6 százalék. Az MGE felméréséből kiderül, hogy a gépjárműeladások minden szegmensében növekedés tapasztalható. A személygépkocsik piacán továbbra is piacvezető a Suzuki, amely 2001 első három negyedévéhez képest (akkor 19,6 százalék volt) ebben az időszakban 20,9 százalékos részesedéssel rendelkezik, a második helyezett pedig az Opel, amely 1,4 százalékot veszített a piacból. Előbbi 26 ezer, míg utóbbi 16,9 ezer autót értékesített eddig idén.
Komoly hátrányba került viszont a Volkswagen, amely a tavalyi évvel ellentétben idén eddig csupán 9,28 ezer autót értékesített, ami több mint 1,4 ezres visszaesés. Ez 2,6 százalékos csökkenést jelent. Az MGE felmérése szerint a 3,5 tonna összsúlyú haszonjárművek piacán továbbra is a Ford vezet. Ebben az évben 1,99 ezer haszonjárművet értékesítettek, ami bár 3,6 százalékos javulás az értékesített autók terén, 0,6 százalékos csökkenést jelent a piaci részesedésből. Ebben a szegmensben komoly csata dúl a két dobogós helyért, melyen a Renault 9,8, illetve a Peugeot 9,7 százalékkal osztozik. Előbbi 42,7 százalékkal több haszonjárművet értékesített az év első kilenc hónapjában, mint a tavalyi hasonló időszakban, míg a Peugeot 5,3 százalékos csökkenést regisztrált.
B. A.
