BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

„Postabank”-csoport az Ersténél

2002. október 16. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Öt éven belül az ország öt legnagyobb kereskedelmi bankja közé szeretne kerülni az Erste Bank úgy, hogy a lakossági és a kis- és középvállalati szegmensben 20-25 százalékos piaci részesedéssel bírjon - mondta el Kisbenedek Péter, a bank vezérigazgatója a napokban egy konferencián. A pénzintézeti vezető szerint a piacnyerést az autonóm növekedés mellett akvizíciókkal lehet megvalósítani, amelyek döntő eleme lehet a Postabank jövő évre tervezett privatizációjában való sikeres részvétel. A NAPI Gazdaság kérdésére a banknál elmondták: a tavaly a HBW Express takarékszövetkezeti fiókok átvétele előtt kialakított csapat az elmúlt időszakban már a Postabankról a piacon beszerezhető információkat gyűjti és elemzi. A pénzintézet álláspontja szerint a folyamatos informálódás, a piaci információk tanulmányozása lehetővé teszi, hogy a bank a privatizáció előtti átvilágítást minél hamarabb le tudja majd bonyolítani.
(NAPI)

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet