Öt éven belül az ország öt legnagyobb kereskedelmi bankja közé szeretne kerülni az Erste Bank úgy, hogy a lakossági és a kis- és középvállalati szegmensben 20-25 százalékos piaci részesedéssel bírjon - mondta el Kisbenedek Péter, a bank vezérigazgatója a napokban egy konferencián. A pénzintézeti vezető szerint a piacnyerést az autonóm növekedés mellett akvizíciókkal lehet megvalósítani, amelyek döntő eleme lehet a Postabank jövő évre tervezett privatizációjában való sikeres részvétel. A NAPI Gazdaság kérdésére a banknál elmondták: a tavaly a HBW Express takarékszövetkezeti fiókok átvétele előtt kialakított csapat az elmúlt időszakban már a Postabankról a piacon beszerezhető információkat gyűjti és elemzi. A pénzintézet álláspontja szerint a folyamatos informálódás, a piaci információk tanulmányozása lehetővé teszi, hogy a bank a privatizáció előtti átvilágítást minél hamarabb le tudja majd bonyolítani.
(NAPI)
