BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Márciusra napolták az M7-es pert

2002. október 16. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Fővárosi Bíróság tegnapi tárgyalási napján 2003 márciusára napolta el azt a polgári pert, amelyet a Strabag Építő Kft. az M7-es autópálya felújításával és továbbépítésével összefüggésben kezdeményezett az alperes magyar állam és társai ellen. A Strabag fenntartotta azon állítását, miszerint az M7-es autópályával kapcsolatos munkálatok a közbeszerzési törvény hatálya alá esnek és a Magyar Autópálya-építő Konzorcium (MAK) törvénysértő módon, közbeszerzési pályázat nélkül nyerte el a 60 milliárd forintos építkezés jogát: azaz, az M7-es felújítása és továbbépítése tárgyában kötött szerződések semmisek. Az ügyben egyelőre azért nem születhet bírósági döntés, mert a Strabag a jogorvoslati kérelmét elutasító Közbeszerzések Tanácsa ellen is bírósági eljárást kezdeményezett és itt az eljáró bíró az Alkotmánybírósághoz fordult. Álláspontja szerint ugyanis a közbeszerzési pályázatot mellőző kormányhatározat alkotmányossági aggályokat vet fel.
D. P.

Drávucz Péter
Drávucz Péter

Ez is érdekelhet