A Posta korábbi elnöke szerint a jelenlegi vezetés semmivel sem tudja alátámasztani állításait, ezért, visszautasítva azokat, rágalmazás vétsége miatt büntetőeljárást kezdeményez. Kalmár István szerint a keddi sajtótájékoztatón elhangzottakkal ellentétben az előző vezetés tevékenysége következtében az elmúlt két-három év alatt nem érte 10-12 milliárd forintos kár a Postát, a vezetése idején tudomására jutott szabálytalanságok és esetlegesen bűncselekménynek minősíthető esetek ellen pedig mindig is határozottan fellépett. Kalmár közleménye azt is tartalmazza, hogy működése során kezdett el jó irányba fejlődni a Posta, és a személyéhez kötődő stratégia volt a cég talpra állásának és felemelkedésének a záloga.
Mivel a keddi sajtótájékoztatón azt is elhangzott, hogy a Posta a számára hátrányos szerződések sorozatát mondja fel, lapunk az ügyben megkeresett több gazdasági szakjogászt, akik kifejtették: a közhiedelemmel ellentétben a szerződési szabadság nem jelenti automatikusan azt, hogy bármely típusú megállapodás utólag szabadon felbontható. Ilyen lehet például egy vállalkozási vagy megbízási szerződés, bérleti megállapodás, ahol például nem fizetik a bérleti díjat, ám a Posta inkriminált szerződései ennél jóval bonyolultabbak lehetnek. Rámutattak: perdöntő lehet, hogy a szerződésekben kikötötték-e a felmondási jogot.
D. P.
