Az összesen 57,7 milliárd forintba kerülő új józsefvárosi városrész, a Corvin-Szigony projekt megvalósítására írt alá tegnap megállapodást Demszky Gábor főpolgármester és Csécsei Béla, Józsefváros polgármestere. Az aláírással elhárulnak az akadályok a két önkormányzat 21,7 milliárd és külső befektetők 36 milliárd forintos finanszírozásával megvalósuló, 2011 végéig elkészülő budapesti beruházása elől. A 36 milliárd forintos program keretében a befektetésre kijelölt 65 ezer négyzetméteren mintegy háromezer új lakás, valamint 50 ezer négyzetméter kereskedelmi és üzleti terület épülhet. A befektető kiválasztására a kerületi önkormányzat nemzetközi, kétfordulós pályázatot írt ki. A 21,7 milliárdos közprogram részeként 1,3 milliárd forintért felújítanak nyolc önkormányzati lakóépületet és 42 társasházat, 6,7 milliárd forintért megépítenek 1100 új lakást, 8,35 milliárd forintért létrehoznak 23 ezer négyzetméter új, jelentős zöldterületet magában foglaló közterületet. A SOTE fejlesztésére 5,2 milliárd forintot költenek. A programban szerepel még parkoló, óvoda, iskola építése és aluljárók felújítása.
D. P.
