Miután a Magyar Fejlesztési Bank valamennyi, 9 millió forintot meghaladó megbízását közbeszerzési eljárásnak kell megelőznie, nincs rá mód, hogy a pénzintézet pályázat nélkül bízza meg az ÁPV-t, hogy ügynökeként eljárva értékesítse a Konzumbankot. A fejlesztési bank ezért arra kényszerül, hogy közvetlenül értékesítse a bankban lévő 99,6 százalékos tulajdonrészét. Időközben azonban létrejött a Pénzügyminisztériumon belül a bankprivatizációs munkacsoport, ahol az a vélemény alakult ki, hogy a Konzumbank eladását nem lehet a jövő év elejénél hamarabb lebonyolítani, az eredeti kormányhatározat mindenképp módosításra szorult volna.
(NAPI)
