BUX 139131.12 1,09 %
OTP 44690 1,61 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sinergy-erőmű Borsodban

2002. szeptember 29. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Egy éven belül a harmadik fűtőerőművet építette fel Borsod-Abaúj-Zemplén megyében a Sinergy Kft. A közvetlenül az Elmű és az Émász 50-50 százalékos tulajdonában lévő energiaszolgáltató, beruházó és tanácsadó társaság tavaly Sárospatakon, néhány héttel ezelőtt Tiszaújvárosban, az elmúlt hétvégén pedig Kazincbarcikán avatott erőművet. Az 55 megawatt hő-, és 9,6 megawatt villamos teljesítményű erőmű csaknem 3 milliárd forintba került. Az összeg negyedét saját forrásból finanszírozza a Sinergy, a többit a Magyar Külkereskedelmi Bank Rt. hitelként nyújtotta. Az energiatársaság 20 évig üzemelteti a Kazincbarcika csaknem 9 ezer háztartását távhővel és melegvízzel ellátó erőművet, addig a bevétel és a nyereség a társaságot illeti. A hőt az önkormányzat tulajdonában lévő Kazinc-Távhő Kft. veszi meg. A városi önkormányzat azért döntött önálló erőmű megépítése mellett, mert az eddig hőt szolgáltató, az amerikai AES konszern tulajdonában lévő széntüzelésű Borsodi Hőerőmű működési engedélye jövőre lejár.
I. S.

Illésy Sándor
Illésy Sándor

Ez is érdekelhet