Egy éven belül a harmadik fűtőerőművet építette fel Borsod-Abaúj-Zemplén megyében a Sinergy Kft. A közvetlenül az Elmű és az Émász 50-50 százalékos tulajdonában lévő energiaszolgáltató, beruházó és tanácsadó társaság tavaly Sárospatakon, néhány héttel ezelőtt Tiszaújvárosban, az elmúlt hétvégén pedig Kazincbarcikán avatott erőművet. Az 55 megawatt hő-, és 9,6 megawatt villamos teljesítményű erőmű csaknem 3 milliárd forintba került. Az összeg negyedét saját forrásból finanszírozza a Sinergy, a többit a Magyar Külkereskedelmi Bank Rt. hitelként nyújtotta. Az energiatársaság 20 évig üzemelteti a Kazincbarcika csaknem 9 ezer háztartását távhővel és melegvízzel ellátó erőművet, addig a bevétel és a nyereség a társaságot illeti. A hőt az önkormányzat tulajdonában lévő Kazinc-Távhő Kft. veszi meg. A városi önkormányzat azért döntött önálló erőmű megépítése mellett, mert az eddig hőt szolgáltató, az amerikai AES konszern tulajdonában lévő széntüzelésű Borsodi Hőerőmű működési engedélye jövőre lejár.
I. S.
