BUX 139130.35 1,09 %
OTP 44650 1,52 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elkészült a Sinergy tiszaújvárosi vállalkozása

2002. szeptember 24. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A napokban adták át a német RWE-EnBW energetikai konzorcium többségi tulajdonában lévő Budapesti Elektromos Művek (Elmű) Rt. és az Észak-magyarországi Áramszolgáltató (Émász) Rt. közös leányvállalata, a Sinergy Energiaszolgáltató, Beruházó és Tanácsadó Kft. által épített tiszaújvárosi erőművet, amely mindössze fél év alatt készült el. A beruházás összköltsége 2,15 milliárd forintot tett ki. Tiszaújváros önkormányzata tavaly döntött önálló fűtőmű építéséről, elsősorban azért, mert a város távfűtéses lakásainak hő- és melegvízellátását biztosító, az amerikai AES tulajdonában lévő tiszapalkonyai széntüzelésű hőerőmű működési engedélye 2003-ban lejár. Az erőműépítésre az önkormányzat által kiírt nyílt, egyfordulós tendert a Sinergy nyerte. A 2,15 milliárd forint értékű beruházás költségeinek negyedét a cég saját forrásból állta, 75 százalékát a Magyar Külkereskedelmi Bank Rt. hitelezte. A földgáztüzelésű, 40 megawatt termikus és 6,4 megawatt villamos teljesítményű erőmű a város 5,5 ezer lakásának 350 ezer gigajoule hőt ad, a termelt villamos energiát az Émász vásárolja meg.
I. S.

Illésy Sándor
Illésy Sándor

Ez is érdekelhet