Tervek szerint a jövő héten adja át a Kaptár „A” Energetikai Kft. a Komáromban épült 1,3 megawattos kogenerációs erőművét - értesült lapunk. A Kaptár Energetikai Holding (KEH) nemrég megalakította a Kaptár „C” projekttársaságot is, amely hasonló erőművet kíván építeni Hajdúnánáson is - közölte lapunkkal Uhlmann Attila, a holding ügyvezetője. Az 1 megawatt teljesítményű erőmű tervezési fázisban van, a beruházás költsége várhatóan 120-130 millió forint lesz. Uhlmann szerint az előállított hőenergiára az önkormányzat tulajdonában lévő fűtőmű, az áramra pedig a Titász Rt. lesz vevő.
Szakértői vélemények szerint az áramot és hőt egyidejűleg termelő, 1-2 megawattos kogenerációs erőműveké a jövő. Ezért hozta létre a Kaptár Befektetési Rt. tavaly a KEH-et, amely kogenerációs blokkfűtő erőművet telepít a fogyasztókhoz - a távhőszolgáltatókhoz, az ipari és mezőgazdasági végfelhasználókhoz - és így kedvezményes energiaszolgáltatást nyújt (NAPI Gazdaság, 2002. január 21., 1-5. oldal).
B. A.
