Elvileg akár a Diósgyőri Papírgyár (DiPa) Rt. gyártósorain is készülhetnének a majdani magyar euró bankpapírjai, a néhány évvel ezelőtt üzembe helyezett gépsor ugyanis a legszigorúbb biztonsági követelményeknek megfelelő bankjegy- és okmánypapírokat képes gyártani. A közvetve a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Rt., közvetlenül pedig a Pénzjegynyomda Rt. 100 százalékos tulajdonában álló, 150 embert foglalkoztató cég továbbra is az egyetlen olyan magyarországi papírgyár, amely bankjegypapírokat, útlevél, igazolványok, okiratok speciális papírjait gyártja - hangzott el a társaság tegnapi tájékoztatóján. Ráckövy Gizella gazdasági igazgató a NAPI Gazdaságnak elmondta: az elmúlt évben 1,4 milliárd forint árbevételt értek el, ennek 15-20 százaléka exportból származott. Szitárcsik Anna vezérigazgató érdeklődésünkre közölte: bár a kilencvenes évek elején szóba került, egyelőre nincs napirenden a cég privatizációja. Ugyanakkor - értesülései szerint - az MNB-t foglalkoztatja ez a kérdés.
I. S.
