BUX 139131.12 1,09 %
OTP 44690 1,61 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra tiltakoznak a hejőcsabaiak

Újabb tiltakozást indukált a Holcim Hungária Cementipari Rt. minapi elképzelése, miszerint a közeljövőben veszélyes hulladékot égetne el kemencéiben. A meglévő hatósági engedélyek ellenére a cég Miskolc hejőcsabai városrészében lévő gyára környékén élők többsége nemtetszését fejezte ki, mondván: a környezetkárosítás nem ellensúlyozható a vállalat várható anyagi hasznával.

2002. szeptember 15. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A cementgyár veszélyes hulladék megsemmisítésére kapott engedélyt az Országos Környezetvédelmi Főfelügyelőségtől. E tényt a lakosság nem nézi jó szemmel. Az emberek kifogásolták azt is, hogy a Cemix névre hallgató anyagból - ez egy ásványolajok kénsavas finomítása során keletkezett hulladékból, előkezelés útján nyert alternatív tüzelőanyag - 5 ezer tonna eltüzelése nem nevezhető kísérleti tevékenységnek, annál inkább nagyüzeminek. A környéken élők szerint az lenne a kívánatos, ha a Holcim Rt. a cementgyártás fejlesztésére fordítana nagyobb gondot, mintsem a veszélyes hulladékok elégetésére.
A cég vezetői szerint félreértésről van szó, mert egyrészt nem veszélyes hulladékot akarnak megsemmisíteni, másrészt a környezetvédelmi szempontokat is tökéletesen figyelembe vették. Úgy vélik, az 5 ezer tonna Cemix nem számít nagy mennyiségnek, főleg, ha azt veszik alapul, hogy az ország más gyáraiban évente 70 ezer tonna szenet égetnek el a cement előállításához. A kémiai előírásokat is betartják, így megnövekedett környezetszennyezésről sem lehet beszélni.
Információink szerint a Holcim a Cemixet a Mol Rt.-től szerezte be, s az égetés egyelőre még nem kezdődött el.
I. S.

Illésy Sándor
Illésy Sándor

Ez is érdekelhet