BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jövő tavasszal kezdődik a békéscsabai repülőtér fejlesztése

A Magyarországon lévő harminc polgári repülőtérből jelenleg még hét van az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő Rt. tulajdonában. A békéscsabai repülőtér első ütemének mintegy félmilliárd forint értékű fejlesztésére a Herma Kft., a Strabag Kft. és a Mélyépítő Budapest Kft. pályázik.

2002. szeptember 9. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Lezárult a békéscsabai repülőtér első ütemének fejlesztésére kiírt közbeszerzési eljárás előminősítése. Az eljárást a Békés Megyei Önkormányzat június közepén írta ki, s hét cég jelentkezett, közülük a békéscsabai Herma Kft.-től, a Strabag Kft.-től és a Mélyépítő Budapest Kft.-től kérnek árajánlatot a kivitelezésre. A Betonút Rt., a BÁÉV Rt., a Keviép Kft. és a Viadom Rt. jelentkezését formai hiányosságok miatt nem fogadták el. Az eredményhirdetés október elején várható.
A tulajdonosok az eddig elsősorban sportcélokra hasznosított repteret alkalmassá kívánják tenni áruszállításra, majd a későbbiekben - regionális repülőtérré fejlesztve - polgári repülők fogadására is - mondta lapunknak Kovács Mihály, a megyei önkormányzat osztályvezetője. Az első, 2003 végéig befejeződő ütemben mintegy ötszázmillió forint értékű fejlesztést terveznek. A feladat a reptér forgalmi épületének rekonstrukciója, a közművek cseréje és kiépítése, utak létesítése, egy új irányítótorony építése és felszerelése irányítástechnikai berendezésekkel, valamint egy új NDB-jeladó (navigációs berendezés) kiépítése. A félmilliárd forintból 300 milliót a Széchenyi terv regionális repterek fejlesztésére kiírt pályázatán, 100 millió forintot a megyei területfejlesztési pályázaton nyertek el, a fennmaradó részt pedig a megyei önkormányzat saját forrásból fedezi. A következő ütemben 800 méteres kifutópályát, a harmadik fázisban még 500 méter gurulóutat is építenének. Ezek megvalósításához 1-1,5, illetve 1,5-2 milliárd forint szükséges.
A békéscsabai repülőtér tulajdonviszonya tízéves huzavona után tavaly novemberben rendeződött. A kormány a Békés Megyei Önkormányzat tulajdonába adta a reptér 226 hektáros földterületét és a felépítmények még állami tulajdonban lévő részét. Jelenleg a reptér ingatlanjainak 60 százaléka a megyei önkormányzat, 40 százaléka a Kvasz András Repülő- és Ejtőernyős Egyesület tulajdonában van. A repülőtér üzemeltetésére az önkormányzat júliusban öt tag bevonásával, hárommillió forint jegyzett tőkével létrehozta a Békés Airport Repülőtér Működtető Fejlesztő Kft.-t. A cégben közvetlen irányítással a megyei önkormányzat rendelkezik, tulajdonos még a békéscsabai önkormányzat, a Kvasz András egyesület, a Békési Kistérségi Területfejlesztési Társulás, a Gallicoop Pulykafeldolgozó Rt. és a Layer Kereskedelmi Kft.
D. E. L.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet