BUX 137671.87 -1,31 %
OTP 44230 -1,54 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gázmotoros erőmű épül Nyíregyházán

2002. szeptember 5. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A közelmúltban 141 millió forintos tőkeemelést hajtott végre a Dél-magyarországi Áramszolgáltató (Démász) Rt. egyik százszázalékos leányvállalatában, az E-Partner Energetikai Szolgáltató Kft.-ben. A Démász a tőkejuttatásból az E-Partneren keresztül finanszírozta a Pro Estate Energiaszolgáltató (PEE) Kft. 51 százalékának megvásárlását - közölte lapunkkal Lehóczki Gábor pénzügyi igazgató. A PEE egy nyíregyházi gázmotoros erőmű fejlesztésére jött létre, és az E-Partneren kívül két magánszemély a tulajdonosa. Lehóczki elmondása szerint a beruházás értéke mintegy 800 millió forint, melynek 10-15 százalékát saját forrásból, a fennmaradó részt pedig banki hitelből kívánják finanszírozni. A fejlesztés jelenleg a tervezés fázisában tart, az erőművet várhatóan még az év végén átadják.
A társaság az erőmű üzembe helyezése utáni tizenkét évre kötött szerződést a Nyírtávhő Nyíregyházi Távhőszolgáltató Kft.-vel az áram eladásáról. Az E-Partner a tervek szerint több ilyen üzletben is részt vesz a jövőben, ez ugyanis illeszkedik a Démász ebben a szektorban való piaci terjeszkedését célzó stratégiájába - közölte a pénzügyi igazgató.
B. A.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet