Tüntetést tartott pénteken a Szövetség a Nemzetért polgári kör a Szabadság téren, a Magyar Televízió Rt. (MTV) székháza előtt. Orbán Viktor volt miniszterelnök beszédében elmondta, hogy új médiatörvényre van szükség, amely két egyenrangú, egy jobb- és egy baloldali csatornára osztja az MTV-t. Medgyessy Péter miniszterelnök Orbán kijelentésére reagálva azt mondta, hogy egy versenyképes, korrektül tájékoztató közszolgálati médiumnak kell lennie, amelynek műsorkészítéséből a politika teljesen kivonul. Akinek televízió kell, vegyen magának egyet - tette hozzá Medgyessy. Eközben a katasztrofális pénzügyi helyzetben lévő MTV (egyesek szerint a kormányzat azonnali pénzügyi támogatása nélkül akár el is sötétülhet a csatorna) elnöki posztjáért is megindult a küzdelem. Az augusztus 30-i beadási határidőig tizenöten nyújtották be pályázatukat, többek között olyan ismert televíziós személyiségek, mint Baló György, Friderikusz Sándor, Szenes Andrea vagy Siklósi Beatrix.
(NAPI)
