BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Küzdelem az MTV-ért

2002. szeptember 1. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Tüntetést tartott pénteken a Szövetség a Nemzetért polgári kör a Szabadság téren, a Magyar Televízió Rt. (MTV) székháza előtt. Orbán Viktor volt miniszterelnök beszédében elmondta, hogy új médiatörvényre van szükség, amely két egyenrangú, egy jobb- és egy baloldali csatornára osztja az MTV-t. Medgyessy Péter miniszterelnök Orbán kijelentésére reagálva azt mondta, hogy egy versenyképes, korrektül tájékoztató közszolgálati médiumnak kell lennie, amelynek műsorkészítéséből a politika teljesen kivonul. Akinek televízió kell, vegyen magának egyet - tette hozzá Medgyessy. Eközben a katasztrofális pénzügyi helyzetben lévő MTV (egyesek szerint a kormányzat azonnali pénzügyi támogatása nélkül akár el is sötétülhet a csatorna) elnöki posztjáért is megindult a küzdelem. Az augusztus 30-i beadási határidőig tizenöten nyújtották be pályázatukat, többek között olyan ismert televíziós személyiségek, mint Baló György, Friderikusz Sándor, Szenes Andrea vagy Siklósi Beatrix.
(NAPI)

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet