A Graboplast Rt. idén 18 milliárd forint feletti forgalmat szeretne elérni, ami 13 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Ez az első félévi 8,1 milliárd forint bevétel alapján megvalósíthatónak tűnik, a Graboplastnál ugyanis a lakásbelsőtermékek a második félévben rendszerint sokkal nagyobb forgalmat érnek el - mondta pénteki sajtótájékoztatóján Jancsó Péter, a társaság elnök-vezérigazgatója. A cég mintegy 1,2 milliárd forint üzemi eredményt tervez, ami duplája az előző évinek. A Graboplast az európai uniós csatlakozásig - a várhatóan felerősödő piaci verseny miatt - szeretné elérni az évi százmillió eurós forgalmat. Mivel azonban a csoport gyakorlatilag teljesen kihasználja jelenlegi kapacitását, ilyen mértékű bővülést csak fejlesztéssel vagy akvizícióval tud elérni. Hogy végül melyik mellett döntenek, azt az elkövetkező egy-két hónapban dolgozzák ki. A hetven százalékban a Wallis Rt. (a fennmaradó részen magánszemélyek osztoznak) tulajdonában lévő Graboplast jelenleg saját erőből 5-6 milliárd forint értékű beruházást, illetve felvásárlást képes finanszírozni.
(NAPI)
