BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lefaragnak a Citadella-terasz tetejéből

2002. augusztus 26. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Citadella-teraszt felépítő és üzemeltető Citadella 4U Kft. - bár az ügyben nem tartja illetékesnek a Kulturális Örökségvédelmi Hivatalt (KÖH) és az általa kiadott bontási határozatot bíróságon támadta meg - jogkövető módon tegnap reggel mégis önként megkezdte a létesítmény elbontását - mondta lapunknak Veres István, a cég tulajdonos-vezetője. A KÖH határozatában nem a Kincstári Vagyoni Igazgatóság által szorgalmazott teljes eldózerolásra kötelezte a Citadella 4U-t, hanem a földfelszín feletti rész elbontására, ami a teljes létesítménynek csupán mintegy öt százalékát jelenti - állítja Veres.
Az augusztus 31-ei tűzijáték megtartásának nem lesz semmilyen akadálya, az általuk végzett bontás ugyanis biztosan nem veszélyezteti majd a rendezvény infrastrukturális hátterét. Bár az augusztus 20-ai tűzijáték elmaradt, a rendezvény lebonyolításával megbízott Multimedia Kft. így is használta a Citadellát, amelyért tízmillió forintot fizet a Citadella 4U Kft.-nek. A megállapodásban szereplő hat nappal szemben - a tűzijáték csúszása miatt - ugyan a Multimedia összesen több mint húsz napig használja a területet, a cég azonban nem lép fel további követeléssel az elmaradt haszon miatt - tette hozzá Veres.
(NAPI)

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet