BUX 138567.80 -0,67 %
OTP 44400 -1,16 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az építőipari cégek közel fele árat emelne

A hazai építőipar ez év második negyedében változatlanul dinamikus fejlődést mutatott, felülmúlva a tavalyi év azonos időszakának teljesítményét. A szektorban tevékenykedő cégek csaknem fele árat kíván emelni az év második felében.

2002. augusztus 15. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az idei év második negyedében az építőipari termelés dinamikusabban növekedett, mint az előző év azonos időszakában - derül ki a Kopint-Datorg Rt. legfrissebb felméréséből. Az építőipari cégek az elmúlt három év megfelelő időszakaihoz viszonyítva sokkal kedvezőbben ítélték meg helyzetüket. Ha területi bontásban vizsgáljuk az eredményeket, kiderül, hogy a fővárosban és környékén tevékenykedő társaságok helyzete az átlagosnál jobb, míg a Dunától keletre működőkről ugyanez nem mondható el. Noha a rövid távú kilátásokat illető kérdésekre adott válaszok optimizmusa nem hasonlítható a tavaly nyárihoz, de a várakozások így is kedvezőnek mondhatók. Érdekes, hogy a Dunától keletre lévő cégek rövid távon optimistábbak, mint a fővárosiak. A válaszolók 48 százaléka a kereslet további élénkülésére számít, ami megegyezik az előző negyedévi aránnyal.
Az esztendő második felére vonatkozó termelési előrejelzések a mostani felmérés szerint is kedvezőek, a kis cégek derűlátóbbak, mint a nagyobbak. A termelést leginkább akadályozó tényezők között a megrendelők pénzügyi nehézségeit és a versenyeztetést nevezte meg a válaszolók 67, illetve 48 százaléka. 2002 második negyedévében a cégek 62 százaléka rendelkezett „megfelelő” szerződésállománnyal. A megkérdezettek 47 százaléka kíván a következő fél évben árat emelni, 53 százalékuk nem jelzett árváltoztatási szándékot.
B. A.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet