BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyarok vettek szállodákat az Adrián

Információink szerint a Horvátországban bejegyzett, ám magyar tulajdonban lévő Diamant Marina d.o.o. nyert a horvát privatizációs alap pályázatán, amelyet a Primosten d.d. többségi tulajdonára írtak ki. A részvénypakettel együtt a társaság birtokába került egy Primosten város közelében található jachtkikötő, valamint három szálloda is. A társaságnak a pályázat szerint három év alatt 15 millió eurót kell az ingatlanokra költenie.

2002. augusztus 14. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A NAPI Gazdaság információi szerint egy magyar tulajdonban lévő horvát társaság, a Diamant Marina d.o.o. nyert a horvát privatizációs alap nyilvános pályázatán, amelyet a Primosten részvénytársaság 66,8 százalékos többségi részesedésére írtak ki. A Dalmácia Marina Kft. 100 százalékos tulajdonában lévő Diamant Marina mintegy 1,6 millió horvát kunáért (1 euró=7,36 kuna) jutott a részvénypaketthez, amellyel együtt 12,2 millió eurónyi adósságot is átvállalt. A társaság a tengerparton lévő Primosten város melletti félszigeten és öbölben birtokol három szállodát, egy nagyméretű autóskempinget, valamint a Kremik nevű jachtkikötőt - közölte lapunkkal Vitézy Tamás, a Dalmácia Marina egyik tulajdonosa (a másik tulajdonos Kerekes László).

A pakett megvásárlásával a társaság vállalta, hogy három éven belül mintegy 15 millió eurót költ az ingatlanok felújítására és a rekonstrukciós munkálatokra. Vitézy elmondása szerint a több mint húszhektáros területen jelenleg egy szálloda üzemel, ám a teljes kapacitással működő három hotel összesen mintegy ezer szobát jelent majd. Most a felújítások tervezése folyik, de a tulajdonos szerint az érdemi munkálatokat már a közeljövőben megkezdheti a Dalmácia Marina. A felújítások egy részét horvát és magyar banki hitelből kívánják finanszírozni. Vitézy közölte lapunkkal, hogy hosszú távú hasznosítási terveik vannak a területtel, így azt nem kívánják értékesíteni, sőt a részvénytársaság fennmaradó részét is meg akarják vásárolni.
A Dalmácia Marina egy szintén a tulajdonában lévő horvát cégen keresztül már korábban megszerezte a tribunji kikötőt is, illetve a 32 évre szóló koncessziós jogot a kikötő felépítésére, befejezésére. Összesen 5 millió eurót költenek a beruházásra, amit a tervek szerint a jövő évi üdülési szezon kezdetére fejeznek be.
Bakonyi Attila

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet