BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tíz százalékkal nőtt a magyar Cisco forgalma

2002. augusztus 8. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A most zárult 2001-es pénzügyi évben a Cisco Systems Magyarország Kft. több hálózati infrastruktúra-beruházás megvalósításában vett részt - hangzott el a társaság tegnapi sajtótájékoztatóján. Részben ennek eredményeként mintegy 10 százalékos forgalomnövekedést ért el a cég. Az üzleti sikereket a Cisco ezen kívül stratégiai technológiáinak, az IP telefóniával, a hálózati biztonsági rendszerekkel, a vezeték nélküli hálózatokkal és az e-learninggel kapcsolatos megoldásoknak köszönheti. Magyarországon ma már több mint négyezren használnak Cisco IP telefont. A társaság szerint a vállalatok a költségek csökkentése és az új alkalmazások bevezetésének lehetősége miatt választják az IP telefont.
Mivel ezeknek a készülékeknek a kommunikációja számítógépes hálózaton keresztül történik, nem kell telefonhálózatot kiépíteni és üzemben tartani. A Cisco egyébként a közelmúltban az EnterNet internetszolgáltatóval együtt indította útjára a vezeték nélküli technológiára épülő internetes szolgáltatását az ország kilenc városában (NAPI Gazdaság, 2002 július 31., 5. oldal). A társaság hazai partnereivel együttműködve alakította ki a Netépítő programot, amely elsősorban a kis- és középvállalkozások, valamint az intézmények számára kínál testre szabott internet-infrastruktúrát.
B. A.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet