A világ legnagyobb szeszesitalgyártója, a Diageo megegyezett a Texas Pacific, a Goldman Sachs Group és a Bain Capital alkotta befektetői csoporttal a Burger King eladásáról. A második legnagyobb gyorsétteremláncért 2,26 milliárd dollárt fizetnek a pénzügyi befektetők - jelentette a Bloomberg. A Diageo márciusban hirdette meg eladásra a Burger Kinget, amelyért legkevesebb 2 milliárd dollárt szeretett volna kapni. A láncért jelentkező három érdeklődő közül az utolsó körben kettő azért hullott ki, mert ajánlatukat nem voltak hajlandóak 1,9 milliárd dollár fölé emelni. A Diageo azért akart megválni a Burger Kingtől, mert ezentúl kizárólag alkoholmárkáival kíván foglalkozni.
A magyar Burger King éttermeket nem érinti, hogy a Diageo megvált érdekeltségétől, mivel a lánc nem közvetlenül, hanem franchise-partnerén, a Fusion Befektetési Rt.-n keresztül van jelen Magyarországon - mondta lapunknak Sümegi László, a cég ügyvezető igazgatója. Az árbevételét évről évre növelő magyar gyorsétteremláncnak jelenleg tizenhárom egysége van, ebből egy Szegeden, a többi a fővárosban működik, s bár Magyarországon a Fusioné a franchise-jog, éttermei mind saját tulajdonában vannak. A társaság idén egy új éttermet nyit Budapesten. A Fusionban egyébként nemrég tulajdonosváltás volt. A cégben előbb 45,79, majd 61,21 százalékra növelte részesedését az észak-amerikai Connecticut Equity Investment LP befektetési társaság. A magyar vállalat korábbi fő részvényese a Fusion Enterprise volt, amely azonos befektetői csoportba tartozik, mint a Connecticut (NAPI Gazdaság, 2002. február 12., 5. oldal).
H. B.
