A Kincstári Vagyoni Igazgatóság (KVI) a napokban bírósághoz kíván fordulni a Citadella lődombi területén engedély nélkül épített terasz eredeti állapotának helyreállítása érdekében - hangzott el egy tegnapi sajtótájékoztatón. Molnár Zoltán, a KVI vezérigazgatója szerint azért van szükség erre a lépésre, mert a XI. kerületi önkormányzat jegyzője a közelmúltban elutasította a KVI birtokvédelmi kérelmét. Az igazgatóság két évvel ezelőtt kötött ugyan egy, a munkálatok megkezdéséhez szükséges szerződést a Citadella 4-U Kft.-vel, de mivel azt az illetékes miniszter nem hagyta jóvá, a szerződés joghatályosan nem jött létre. Ezenkívül a KVI - Molnár elmondása szerint - ismeretlen tettes ellen feljelentést tett a Budapesti Rendőr-főkapitányságon is természetkárosítás, valamint különösen nagy kárt okozó rongálás bűntette miatt.
B. A.
