BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sokmilliárdos megbízást kapott a Siemens a postától

A Siemens Rt. 9,4 milliárd forintért építi fel a posta új levél- és csomagfeldolgozó központját - tudta meg a NAPI Gazdaság. A közbeszerzési pályázat eredményét egy nappal a korábbi vezérigazgató felmentése előtt hirdették ki. A kivitelezésben a Strabag is részt vesz.

2002. június 25. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Egyedüli indulóként a Siemens Rt. nyerte meg a Magyar Posta (MP) Rt. országos logisztikai központjának felépítésére kiírt közbeszerzési pályázatot. A cég 38,8 millió euróért (9,4 milliárd forintért) vállalta, hogy 2003 végéig kulcsrakész állapotban átadja a levél- és csomagfeldolgozó központot. Az MP június 13-án kötött fővállalkozási szerződést a Siemensszel, a beruházás hamarosan elkezdődik - tudta meg lapunk Szász Katalintól, a posta tájékoztatási igazgatójától. A Siemens a kivitelezésbe bevonja a Siemens Dematic AG-t és a Strabag Építő Kft.-t.
A posta március 13-án írta ki a gyorsított közbeszerzési eljárást; az eredményt június 4-én, a Kalmár István vezérigazgató felmentését megelőző napon hirdették ki. Szász tájékoztatása szerint az MP új vezetése is fel kívánja építeni a központot. A megbízásra még egy meg nem nevezett konzorcium is pályázott, ám ajánlatát korábban érvénytelenítették (NAPI Gazdaság, 2002. április 12., 6. oldal). A posta a gyorsított eljárást a jelenlegi levélfeldolgozó gép rossz állapotával indokolta. A berendezés a karácsonyi csúcsforgalomban működésképtelenné vált, ha ez ismét előfordulna, egymillió küldemény továbbítása válna bizonytalanná.
D. E. L.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet