BUX 138954.79 -0,39 %
OTP 44840 -0,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csökkent a GySEV árbevétele

2002. június 23. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Győr-Sopron-Ebenfurti Vasút (GySEV) Rt. pénteki rendkívüli közgyűlésén öt üzleti évre véglegesítette Fehérvári László vezérigazgatói megbízását, aki a társaság június 5-i közgyűlése óta ideiglenesen töltötte be ezt a posztot - derül ki a társaság közleményéből. Az új vezérigazgató korábban vezérigazgató-helyettesi feladatokat látott el a cégnél, megüresedett helyére Siklós Csabát választotta a közgyűlés. A GySEV júniusi közgyűlésén döntöttek arról, hogy az elnök-vezérigazgatói posztot szétválasztják, amelynek nyomán Berényi János lett a társaság elnöke. A pénteki közgyűlés döntött a cég igazgatóságának és felügyelőbizottságának magyar delegáltjairól is. Az igazgatóság tagjává választották még Székely Csabát, Bogár Dezsőt, Láng Lászlót és Szabó Andrást, a felügyelőbizottság elnöke Gyurkovics Tibor, a testület magyar delegáltjai Reményi Zoltán, Gárdos Csaba, Horváth Lajos, Bots Dénes és Dénes Iván lett. A GySEV 24,5 milliárd forint árbevétel mellett (a cég forgalma két évvel ezelőtt 25,1 milliárd forint volt) 476 millió forint mérleg szerinti eredménnyel zárta a tavalyi évet. A társaság 2001-ben 6,1 millió tonna árut és 3,08 millió utast szállított.
(NAPI)

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet