A közelmúltban rakták le az alapkövét és várhatóan októberben helyezik üzembe Győrött azt a gázmotoros fűtőerőművet, amely Magyarország legnagyobb ilyen típusú erőműve lesz. Az összességében 2,2 milliárd forint értékű beruházásnak mintegy 80 százalékát banki hitelből kívánja finanszírozni a beruházó, a győri önkormányzat tulajdonában lévő Győri Hőszolgáltató Kft. Az erőmű évente 100 gigawattóra villamos energiát és 350 ezer gigajoule hőenergiát fog termelni 24 millió köbméter elégetésével. A termelt energia Győr egész éves áramfelhasználásának egyötödét fedezi, melyet a helyi áramszolgáltató, az Édász Rt. vásárol meg.
