BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gázmotoros erőművet építenek Győrött

2002. június 20. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A közelmúltban rakták le az alapkövét és várhatóan októberben helyezik üzembe Győrött azt a gázmotoros fűtőerőművet, amely Magyarország legnagyobb ilyen típusú erőműve lesz. Az összességében 2,2 milliárd forint értékű beruházásnak mintegy 80 százalékát banki hitelből kívánja finanszírozni a beruházó, a győri önkormányzat tulajdonában lévő Győri Hőszolgáltató Kft. Az erőmű évente 100 gigawattóra villamos energiát és 350 ezer gigajoule hőenergiát fog termelni 24 millió köbméter elégetésével. A termelt energia Győr egész éves áramfelhasználásának egyötödét fedezi, melyet a helyi áramszolgáltató, az Édász Rt. vásárol meg.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet