BUX 138954.79 -0,39 %
OTP 44840 -0,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Átadták a Samsung SDI gödi gyárát

2002. június 20. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Tegnap átadták a dél-koreai Samsung SDI Gödön épült (NAPI Gazdaság, 2001. április 20., 6. oldal) katódsugárcső-gyártó üzemét. A jelenleg 700 embernek munkát adó, színestévé-képcsövet előállító új gyárat mintegy 80 millió dollárból valósította meg a társaság. Kim Soon Taek, a Samsung SDI igazgatója elmondta, hogy Gödön évi 2,6 millió katódsugárcsövet gyártanak, amivel - a Németországban készülő hasonló egységekkel együtt - az európai piac negyedét fedi le a cég. Az üzem termékeinek zömét exportálja, idén 123 millió euró, jövőre pedig 143 millió euró értékben. A most átadott csarnok mellé a tervek szerint három további üzemrész épül, s így 2005 után a Samsung gödi gyárában évi 266 millió euró értékű export elérését tervezik, s akkor már várhatóan 1200 embernek adnak munkát.
(NAPI)

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet