BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új baromfiüzem Hernádon

A Her-csi-hús Kft. új baromfi-daraboló és -csomagoló üzemét ma adják át. A beruházás értéke több mint 200 millió forint volt. A vágócsirke hazai piacából 10 százalékot birtokló cég tavalyi árbevétele meghaladta a 6 milliárd forintot.

2002. június 19. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ma adja át Hernádon Németh Imre földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter a Her-csi-hús Kft. új baromfi-daraboló és -csomagoló üzemét. A beruházás összköltsége meghaladta a 200 millió forintot, amelyet 40 millió forint vissza nem térítendő állami támogatásból, 107 millió forint kedvezményes kamattámogatású hitelből, valamint önerőből finanszírozott a cég. Az 1992-ben 100 millió forint törzstőkével alapított társaság jövőbeni elképzelései között szerepel még egy korszerű logisztikai rendszer és egy környezetkímélő hulladékmegsemmisítő létrehozása is. A Her-csi-hús évente 8,5 millió darab vágócsirkét dolgoz fel, ezzel 10 százalékot tudhat magáénak a hazai vágócsirke-feldolgozó piacból. A cég tavalyi árbevétele meghaladta a 6 milliárd forintot, amelyből az export értéke 1,5 milliárd forint volt. A baromfifélék exportján belül a különböző feldolgozottsági fokú csirkemell és grillcsirke vezeti a terméklistát. A társaság a legnagyobb mennyiségben Hollandiába, Olaszországba és Albániába exportál.
B. A.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet