Ma adja át Hernádon Németh Imre földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter a Her-csi-hús Kft. új baromfi-daraboló és -csomagoló üzemét. A beruházás összköltsége meghaladta a 200 millió forintot, amelyet 40 millió forint vissza nem térítendő állami támogatásból, 107 millió forint kedvezményes kamattámogatású hitelből, valamint önerőből finanszírozott a cég. Az 1992-ben 100 millió forint törzstőkével alapított társaság jövőbeni elképzelései között szerepel még egy korszerű logisztikai rendszer és egy környezetkímélő hulladékmegsemmisítő létrehozása is. A Her-csi-hús évente 8,5 millió darab vágócsirkét dolgoz fel, ezzel 10 százalékot tudhat magáénak a hazai vágócsirke-feldolgozó piacból. A cég tavalyi árbevétele meghaladta a 6 milliárd forintot, amelyből az export értéke 1,5 milliárd forint volt. A baromfifélék exportján belül a különböző feldolgozottsági fokú csirkemell és grillcsirke vezeti a terméklistát. A társaság a legnagyobb mennyiségben Hollandiába, Olaszországba és Albániába exportál.
B. A.
