BUX 138954.79 -0,39 %
OTP 44840 -0,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kiszállt az Atex az Ikarusból

2002. június 16. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A napokban eladta az Ikarus Rt.-ben lévő részesedését egy osztrák cégnek az Avtotraktoroexport (Atex) - értesült a Népszabadság. A tranzakciót követően az orosz és a magyar fél kölcsönösen visszavonta bírósági keresetét, így úgy tűnik, végleg pont kerül az utóbbi egy-két évben elmérgesült kapcsolat végére. A lap információja szerint az Iveco-csoporthoz tartozó Irisbus tárgyalásokat kezdett az Ikarusszal arról, hogy a cég ismét befolyásoló tulajdont szerezzen és átvegye az irányítási jogokat is az Ikarusbus Rt.-ben. A megrendelési gondokkal küszködő fehérvári buszgyártóban az Irisbusnak jelenleg 95 százalékos, az Ikarusnak pedig 5 százalékos részesedése van.
(NAPI)

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet