BUX 138954.79 -0,39 %
OTP 44840 -0,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tavasszal kezdődhet az egerszalóki fürdő tízmilliárdos fejlesztése

A közművek kiépítésével a tervek szerint jövő tavasszal kezdődhet el az egyik legígéretesebb magyarországi termálfürdő-beruházás, az egerszalóki fejlesztés. Ennek eredményeként gyógyfürdő és -szálló, valamint konferenciaközpont és villapark épül a „sódomb” köré. A tízmilliárd forint értékű fejlesztést 70-80 százalékban hitelből tervezi megvalósítani a napokban bejegyzett Szalók Holding Kft.

2002. június 12. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nemrég bejegyezték az egerszalóki „sódomb” hasznosítására létrehozott Szalók Holding Ingatlanfejlesztő és Hasznosító (SZH) Kft.-t. A társaság 70 százalékos tulajdonosa egy amerikai offshore cég, a HH Global Capital Partners Inc., amely a beruházásba pénzügyi befektetőként beszálló amerikai magánszemélyek tulajdonában van - mondta lapunknak az SZH 20 százalékát birtokló Plaza 213 Kft. tulajdonos-ügyvezetője, Czigány Gábor. A húszmillió forint jegyzett tőkéjű társaság fennmaradó 10 százalékát a Csőke László egri vállalkozó tulajdonában lévő FCI Hungary Kft. birtokolja.

A jelenleg tízmilliárd forint értékűre becsült beruházás keretében egyebek mellett gyógyfürdő és egy kétszáz szobás, négycsillagos gyógyszálloda épül a fejlesztésnek helyet adó 18 hektáros területen. Az ingatlan előkészítése, a közművek kiépítése jövő tavasszal kezdődhet el, majd ősszel hozzálátnak a fürdő és a hotel megvalósításához. Az átadás tervezett időpontja 2005 nyara.
Az ingatlanfejlesztést a tervek szerint 20-30 százalékban saját erőből, 70-80 százalékban bankhitelből valósítanák meg a befektetők. A gyógyfürdőt és -szállót - amelyek hasznosítására, üzemeltetésére több érdeklődővel, magyar, osztrák és amerikai cégekkel folytatnak tárgyalásokat - később kiegészíti egy ötszáz fős konferenciaközpont, egy villapark, de sportcentrum és aquapark is épül a területen. Az egyes alberuházásokra egyébként külön cégeket hoz majd létre a Szalók Holding - tette hozzá Czigány, aki nemrég még a Transelektro Rt. ingatlanfejlesztési igazgatója volt.
Az egerszalóki gyógyvíz, illetve az ott kialakult „sódomb” hasznosítására tavaly írt ki pályázatot közösen az egri és az egerszalóki önkormányzat (Napi Befektető, 2001. december 3., 17. oldal). Az idén február 15-én lejárt beadási határidőig a több érdeklődő ellenére (a pályázati kiírást kilenc belföldi és külföldi, például német, svájci és holland társaság vásárolta meg) mindössze két ajánlat érkezett (NAPI Gazdaság, 2002. február 25., 6. oldal). Ezek elbírálása után, március 14-én hirdették ki győztesnek a Plaza 213 Kft. által vezetett befektetőcsoportot. Az ingatlanfejlesztésnek helyet adó területért egyébként már kifizették a befektetők a 316 millió forintot, s május végén a tulajdonukba került az ingatlan.
H. B.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet