BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újjáépült a siófoki vitorláskikötő

2002. május 22. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Befejeződött a siófoki vitorláskikötő 130 millió forintos költségű rekonstrukciója. A közelmúltban új tulajdonosokhoz került Balatoni Hajózási Rt. a beruházást tőkeemelésből fedezte. (A társaság 51 százalékos részvénycsomagját birtokló helyhatóságoknak két ütemben 600 millió, míg a 49 százalékot birtokló MFB-nek, ugyancsak két ütemben, 576 millió forintos tőkeemelési kötelezettsége van.) Új, szabályozható szélességű úszópontonokat telepítettek, a hajóhelyek számát 235-ről 275-re bővítették, s korszerűsítették a kikötő infrastruktúráját is. Valamennyi hajóparkoló helyen immár áram- és vízvételi lehetőség is van. Az elmúlt évet 1,5 milliárd forintos nettó árbevétel mellett 102 millió forint adózás előtti nyereséggel záró cég néhány hónappal ezelőtt ingyenes vagyonjuttatással 22 balatoni közforgalmú kikötővel rendelkező települési önkormányzat, illetve a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) Rt. tulajdonába került (NAPI Gazdaság, 2002. április 5., 5. oldal). A társaság az idén mintegy 700 millió forintos fejlesztési program megvalósítására készül. Ennek keretében 450 millió forint költséggel új, háromszáz férőhelyes vitorláskikötőt építenek Keszthelyen, s hozzáfognak az alsóörsi és a balatonalmádi vitorláskikötő építésének előkészítéséhez is.
K. Zs.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet