Lapunk információi szerint ezen a héten indult be a próbaüzem - egyelőre csupán egy gépsoron - a közelmúltban új tulajdonoshoz került fűzfői papírgyárban. A jelenleg 245 alkalmazottat foglalkoztató társaság egyelőre finompapírokat, illetve finom-csomagolópapírokat kíván gyártani, közölte lapunkkal Mészárovics Imre elnök-vezérigazgató. A gyár második gépsora várhatóan június 10. környékén, a feldolgozóüzem május 27-én indul. Mészárovics elmondása szerint ahhoz, hogy a társaság visszajuthasson a konkurencia által elhódított piacra, a kapacitáskihasználtságot 65-70 százalékra kell felhozni. Lapunk úgy tudja, hogy a társaság a jövőben Fűzfői Papíripari Ellátó és Kereskedelmi Rt.-ként fog működni, alaptőkéje 200 millió forint lesz. A társaság jelenleg bejegyzés alatt áll. A Fűzfői Papírt a Hazai Papír (HP) Kft. vásárolta meg a felszámolásból, és a vezérigazgató elmondása szerint - bár konkrét számokat nem kívánt közölni - a vételár kifizetése folyamatosan, zökkenőmentesen zajlik. A HP egyébként vállalta a mintegy 200 millió forintra tehető környezeti károk felszámolását is, amit egy hatályban lévő szerződés értelmében 2003-2005-ig kell megoldani. Mészárovics szerint kétféle környezeti ártalommal szembesülnek: az egyik a nagy területet elfoglaló szeméttelep, a másik a hulladékiszapot tároló három medence. Ez utóbbiakat egyébként fel lehet használni bizonyos csomagolópapír-típusok gyártásához, de számos más megoldás is szóba jöhet - mondta az elnök-vezérigazgató.
B. A.
