Szerdától már nem jelenik meg a Holnap című, alig másfél hónapja indult bulvárnapilap, hamarosan azonban új, hasonló újsággal jelentkezik a kiadó Újpressz Rt. - tudta meg Csernai Gábor vezérigazgatótól a Magyar Nemzet Online tájékoztatása szerint az MTI. A vezérigazgató tájékoztatása szerint az új lap jövő keddtől vagy szerdától lenne kapható. A szerkesztőségbe átveszik a Holnap munkatársainak többségét. Csernai elmondta: már készülnek a próbaszámok, arra viszont nincs kapacitásuk, hogy egyszerre két újságot készítsenek, ezért döntöttek a Holnap megszüntetése mellett. Az MTI értesülése szerint a lap Kurír címmel indul, élén H. Bíró Lászlóval, a Népszava volt főszerkesztőjével. Meg nem erősített értesülésünk szerint azonban tegnap a négy éve megszüntetett Kurír című bulvárlap alapítói és kiadói joga, valamint logója is még az állami Postabank tulajdonában volt. Szűcs Gábor, az egykori Kurír főszerkesztője kérdésünkre kifejtette: őt bíróság tiltotta el attól, hogy a Kuríréhoz hasonló nevű újságot indítson. (Ő először a megjelenés napjára utaló című Kurír-változatokkal próbálkozott, de a K. úr ír ötlete is elvérzett.) Lapunk tegnap sem Csernait, sem H. Bírót nem tudta elérni.
(NAPI)
