BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mégis ingyen adják a Hajógyári-szigetet

2002. május 16. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A fővárosi közgyűlés várostervezési és városképvédelmi bizottsága tegnap úgy döntött, hogy a Sziget Kft. 2004-ig mégis ingyen használhatja a Hajógyári-szigetet a Sziget fesztivál egy hetében (július 31. és augusztus 7. között). Sajtóhírek szerint néhány hete felmerült, hogy a korábbi, hároméves, szintén ingyenességet biztosító szerződés lejártával immár megkérik a közterület-használat díját, ami - a Sziget Kft. közlése szerint - több mint 400 millió forint lett volna évente. Ezt az összeget költségvetésükből nem tudták volna kigazdálkodni. (Tavaly a cég mintegy egymilliárdos árbevétel mellett 50 millió forint eredményt ért el.) Vető Viktória sajtófőnök szerint a főváros számít legnagyobb támogatójuknak azzal, hogy - egyebek mellett - nem kéri a terület igénybevétele után járó díjat.
(NAPI)

Marnitz István
Marnitz István

Ez is érdekelhet