A filmforgalmazó és multiplex mozikat működtető Intercom Rt. is bejelentkezhet a tv2-t működtető társaság kisebbségi pakattjére. Csepi Lajos, az amerikai Andy Vajna producer és három nemzetközi kockázatitőke-befektető társaság tulajdonában lévő InterCom vezérigazgatója lapunknak nem kívánt nyilatkozni arról, kívánnak-e részesedést vásárolni a kereskedelmi tv2-t üzemeltető MTM-SBS Rt.-ben. Nemrég azonban Csepi úgy nyilatkozott, hogy a mozipiaci marzsok csökkenése miatt új, „tágabban értelmezett” médiabefektetések felé is nyitottak lennének (NAPI Gazdaság, 2002. április 23., 1-5. oldal). Az MTM-SBS 81 százalékos (49 százalékos szavazati aránnyal járó) tulajdonosa, a luxemburgi SBS Broadcasting S.A. elnöke, Marcus Tellenbach szerdán kijelentette: szívesen látná, ha az MTM Kommunikációs Rt. tulajdonában lévő 16 százaléknyi MTM-SBS-rész - illetve maga az MTM Rt. - új, szakmai tulajdonos kezébe kerülne. (Az SBS-nek egyébként nem sürgős a kisebbségi pakett tulajdonosváltása.) Az SBS különböző címeken összesen 7,5 millió dollárt juttatott az MTM Rt.-nek, amely az e hét keddjéig az MTM-SBS vezérigazgatói posztját betöltő Tolvaly Ferenc, illetve Prokopp Róbert és a bécsi Concorde Media GmbH tulajdonában van. Lapunk számításai szerint az InterComnak legalább 10 millió dollár szabadon elkölthető vagyona van, amit eredetileg mozik építésére szántak, de végül is nem költöttek el.
M. I.
