BUX 138496.80 -0,72 %
OTP 44360 -1,25 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eladja a MÁV Hídépítőt a vasúttársaság

2002. május 14. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Vasutasok Szakszervezetének elnöke, Márkus Imre tegnap közleményt adott ki, amely szerint a MÁV mai igazgatósági ülésén úgy kívánják a MÁV Hídépítő Kft.-t értékesíteni a cég menedzsmentjének, hogy az valójában a Vegyépszer Rt.-hez kerül. A vasúttársaság megrendeléseinek szempontjából monopolhelyzetben lévő, 3-4 milliárd forint értékű társaságot egymilliárd forintért kívánják eladni. A MÁV mai igazgatósági ülésén valóban szerepel a MÁV Hídépítő eladásának témája, egyelőre azonban csupán a leányvállalat tervezett értékesítésének eddigi lépcsőiről hangzik el szóbeli tájékoztatás - áll a vasúttársaság közleményében. A MÁV ugyanis vételi ajánlatot kapott a cég menedzsmentjétől, ma azonban nem várható végleges állásfoglalás.
(NAPI)

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet