Miután sikerrel járt a több napon át tartó bértárgyalás, elmarad a mára meghirdetett kétnapos általános sztrájk az olasz Cogne tulajdonában lévő DAM Steel Rt.-nél. A munkavállalók végül elfogadták a diósgyőri kohászati cég ajánlatát, amely szerint januárig visszamenőleg 4, július elsejétől pedig további 4 százalékkal emelik a béreket. A három szakszervezeti tömörülés szerint azért álltak el az eredetileg 10 százalékos követeléstől, mert fontosabbnak érezték a tavalyi évet 2,5 milliárd forint veszteséggel záró társaság fennmaradását.
Lapunk értesülése szerint a másik borsodi kohászati cég, a német Max Aicher GmbH többségi tulajdonában lévő Ózdi Acélművek Kft. is nehézségekkel küzd. Erre utal az is, hogy áprilisban váratlanul menesztették posztjáról Stefan Biritz ügyvezető igazgatót.
Illésy Sándor
