BUX 138410.77 0,57 %
OTP 44440 1,05 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megegyezés a DAM-nál

2002. május 1. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Miután sikerrel járt a több napon át tartó bértárgyalás, elmarad a mára meghirdetett kétnapos általános sztrájk az olasz Cogne tulajdonában lévő DAM Steel Rt.-nél. A munkavállalók végül elfogadták a diósgyőri kohászati cég ajánlatát, amely szerint januárig visszamenőleg 4, július elsejétől pedig további 4 százalékkal emelik a béreket. A három szakszervezeti tömörülés szerint azért álltak el az eredetileg 10 százalékos követeléstől, mert fontosabbnak érezték a tavalyi évet 2,5 milliárd forint veszteséggel záró társaság fennmaradását.
Lapunk értesülése szerint a másik borsodi kohászati cég, a német Max Aicher GmbH többségi tulajdonában lévő Ózdi Acélművek Kft. is nehézségekkel küzd. Erre utal az is, hogy áprilisban váratlanul menesztették posztjáról Stefan Biritz ügyvezető igazgatót.
Illésy Sándor

Illésy Sándor
Illésy Sándor

Ez is érdekelhet