Kétszázmillió forint költséggel új, az uniós normáknak mindenben megfelelő húsfeldolgozó üzemet épít a Somogy megyei Csurgón a Nagy Hús Kft. A sertéstenyésztéssel, élőállat-felvásárlással, valamint -feldolgozással foglalkozó társaság korábban nem rendelkezett saját feldolgozóüzemmel, csupán egy bérelt hatósági vágóhidat működtettek, amit később megvásároltak. Az új üzemben egy sertés és egy marhavágóvonal mellett egy zsírolvasztó üzemrész is működik majd. A beruházás februárban kezdődött, s az új húsüzem várhatóan a nyárra készül el.
K. Zs.
