A Webigen új részvények kibocsátásával válik az Index kisebbségi tulajdonosává - idézi a hwsw.hu az MTI értesülését. A megállapodást várhatóan májusban hozzák nyilvánosságra; az Index egyik tulajdonosa, Kőrösi Ákos nem árulta el, hogy a Webigen pontosan mekkora részesedéshez jut. A befektetés nagyságáról sem tájékoztatott az Index-vezér, csupán azt közölte, hogy a technológiai és kiszolgáló háttér erősítését, valamint új egységek kialakítását is tervezik. Az új tulajdonostársat, a Webigen Rt.-t a közelmúltban alakították át, amikor is a cég eredeti tulajdonosai és a Vivendi új Webigen céget hoztak létre (NAPI Gazdaság, 2002. március 27., 6. oldal).
D. J.
