A folyamatosan növekvő megrendelések miatt újabb 150 dolgozóval bővíti a foglalkoztatottak számát szekszárdi gyárában a belga tulajdonban lévő Van de Velde Kft. - mondta lapunknak a cég tulajdonosa, Herman Van de Velde. A fehérneműket gyártó társaság több mint tíz évvel ezelőtt létrehozott telephelyén ma már több mint négyszázan dolgoznak. A gyártóbázis harmadik - több száz millió forintos költséggel most elkészült - üzemcsarnokának megépítésére is a magyarországi termelés folyamatos növekedése miatt volt szükség. Ugyanakkor további bővítést egyelőre nem terveznek. A NAPI Gazdaság más forrásból úgy értesült, hogy a Van de Velde a nyugat-európai termelést folyamatosan Kelet-Közép-Európába telepíti át, s ezzel összefüggésben gyárbezárásokra is sor kerülhet. Ugyanakkor a magas minőségű, korábban csak exportra készülő termékeikkel a hazai piacon is szeretnének megjelenni, sőt egy saját márkabolthálózat kiépítését is tervbe vették.
(NAPI)
