Bár a végső szót a Tamási Közös Víz- és Csatornamű Kft. április 22-i rendkívüli taggyűlése mondja ki, gyakorlatilag eldőlt, hogy a céget eladják. A vevő az a Polaris Termál Villapark Rt. lehet, amely külföldi tőke bevonásával és központi támogatással már az első ütemben mintegy 2 milliárd forint értékű beruházási programot kíván megvalósítani a tamási gyógyfürdő területén - erősítette meg lapunk információját a többségi tulajdonos helyhatóság illetékese azt követően, hogy az értékesítésről egyhangú képviselő-testületi döntés született. A város ugyanakkor a szerződésben kiköti, hogy amennyiben három év alatt nem valósul meg a beruházás, visszavásárlási jog illeti meg. A leendő vevő a helyhatósággal közölte: a beruházást a tervezett ütemben akkor is megvalósítja, ha ahhoz nem kapnak központi támogatást.
Információnk szerint a vevő 400 millió forintot ajánlott a tamási önkormányzatnak a cégben lévő üzletrészéért. A tamási fürdő fejlesztésébe is szeretne bekapcsolódni a Polaris - nyilatkozta korábban lapunknak Balogh Gyula elnök-vezérigazgató (NAPI Gazdaság, 2002. március 18., 17. oldal).
A 2000 nyarán 160 millió forintos törzstőkével megalapított Polaris az ugyancsak központi támogatással megvalósuló nagybajomi fürdő fejlesztésére jött létre. A cég többségi tulajdonrésze az elnök-vezérigazgató, 20 százaléka pedig a Polaris Építőipari Rt. tulajdonában van. Balogh elmondta: a tamási ingatlanfejlesztés lehetőségével az önkormányzat, illetve a fürdőt működtető cég kereste meg. (A tulajdonos helyhatóság korábban már több befektetővel tárgyalt a fürdő fejlesztéséről, ám eredménytelenül.) A tervek szerint a meglévő létesítményeket teljesen felújítják, újabb medencéket, gyógyászati központot, aquaparkot, és gyógyszállót is építenek a Tolna megyei településen. Később pedig egy komplex egészségturisztikai központ létrehozását tűzték ki célul. A beruházás első üteme ősszel elkezdődik s egy év alatt befejeződik.
K. Zs.
