BUX 139914.10 0,21 %
OTP 45880 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Parmalat és a Sole jelentkezett a MiZóért

Május 8-án folytatódik a pécsi székhelyű MiZo-Baranyatej Rt. liciteljárása, miután szerdán a részletekben nem tudtak a felek megegyezni - tudta meg a NAPI Gazdaság. Információink szerint a tegnapi versenytárgyaláson a Sole és a Parmalat vett részt, ám mindkét érdeklődő sokallta a több mint 9 milliárd forintos vételárat.

2002. április 10. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Több tisztázatlan kérdés miatt május 8-ára halasztották el a felszámolás alatt lévő MiZo-Baranyatej Rt. liciteljárását - erősítette meg lapunk információit Varga Jenő. A Vectigalis Rt. elnök-igazgatója a tárgyalásokat követően elmondta, május 8-áig mind a Vectigalisnak, mind pedig a két potenciális vevőjelöltnek egy sor kérdést még tisztáznia kell. Varga nem kívánta kommentálni lapunknak azt az értesülését, hogy a versenytárgyaláson végül ketten vettek részt, s az egyik a Sole, a másik a Parmalat népes küldöttsége volt. A Vectigalis elnök-igazgatója ugyanakkor megerősítette, hogy nem érkezett megfelelő árú érvényes ajánlat. A felszámoló cég az egyre eredményesebben működő társaságért 7,5 milliárdos irányárat jelölt meg, s még további 1,9 milliárd forintot kért a tejipari cég készleteiért. Ezt az összeget mindkét pályázó továbbra is soknak tartja, bár tárgyalási alapnak tekinti (NAPI Gazdaság, 2002. április 10., 1-5. oldal).
Varga a NAPI Gazdaság kérdésére megerősítette, hogy az egyik legnagyobb résztulajdonos, a Friesland nem vett részt a liciteljáráson. Az elnök-igazgató hozzátette: a társaság tulajdonosai által péntekre összehívott rendkívüli közgyűlésnek továbbra is lehetősége van arra, hogy döntést hozzon a csődegyezségről. Ehhez azonban a tulajdonosok 75 százalék plusz 1 szavazatnyi hozzájárulására van szükség. A tulajdonosok a több mint két éve zajló felszámolási eljárás során már többször is próbálkoztak csődegyezséggel, és a pénteki rendkívüli közgyűlését is a holland tejipari cég kezdeményezte.
Varga szerint továbbra is csak arról lehet szó, hogy a MiZót egyben, továbbfoglalkoztatási kötelezettséggel együtt adják el. A mintegy 850 dolgozót foglalkoztató cégnek 6,6 milliárd forintnyi hitelezői tartozása van, ami azonban nem foglalja magában a felszámolási költségeket, illetve az eljárás megkezdése után, döntően fejlesztésre felvett hiteleket. A „B” kategóriába tartozó követelésállomány eléri az 1,6, míg a beszállító termelőké a 3,6 milliárd forintot.
A tavaly már ismét több mint 200 millió liter tejet feldolgozó MiZo 20,282 milliárd forint nettó árbevétel mellett 135 millió forint adózás előtti nyereséggel zárt.
K. Zs.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet